Ekonomista, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, specjalista w zarządzaniu jakością. Ekspert w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych. Związany ze Stowarzyszeniem „Projekt: Polska”, którego celem jest m.in. propagowanie samorządności i kształtowanie postaw obywatelskich, zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne i gospodarcze kraju. Członek Rady Nadzorczej Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Do najważniejszych zadań zalicza:
− Utworzenie „Metropolii Beskidzkiej” – wraz z sąsiednimi gminami i powiatami formalnego Subregionu na południu województwa, który zgodnie z regułami UE może przejąć środki europejskie od Marszałka Śląskiego i dysponować nimi wg własnych potrzeb.
− Stworzenie przyjaznych warunków dla inwestorów, zwłaszcza dla firm produkcyjnych tworzących nowe miejsca pracy, przynoszących realne dochody dla mieszkańców i budżetu miasta. Dochody są konieczne by utrzymać infrastrukturę – ten obszar wymaga aktywnych działań.
− Kontynuację rozpoczętych inwestycji.
− Przekazanie Radom Osiedli szerszych kompetencji i większych środków finansowych na najpilniejsze potrzeby mieszkańców (min. 0,5% budżetu miasta, nie mniej niż 100 tys. na Radę Osiedla)! Dziś to zaledwie kilka tysięcy złotych.
− Wprowadzenie 99% zniżki dla osób zmieniających prawo wieczystego użytkowania na prawo własności – to rozwiązanie istotne dla mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych.
− Utworzenie systemu informacji o ochronie zdrowia, dostępnej przez Internet, za pośrednictwem telefonów i we wszystkich urzędach: konkretne dane placówkach zdrowotnych, o wolnych miejscach w szpitalach, czasie oczekiwania na zabiegi i badania, itp.
− Rozbudowę sieci monitoringu. Stworzenie mapy miejsc zagrożonych i kierowanie tam zwiększonej liczby patroli straży miejskiej.
− Utworzenie nowoczesnego systemu informacji o komunikacji miejskiej i podmiejskiej (czytelne oznakowanie autobusów i przystanków, ogólnodostępne darmowe informatory i mapy linii).Sprawny system planowania i kontroli ruchu autobusów, nowe trasy (w tym linii pospiesznych i podmiejskich) oraz nowe rozkłady jazdy uwzględniające potrzeby rozbudowujących się osiedli. Bezpłatny przewóz pasażerów pod Szyndzielnię (na ostatnim odcinku).
− Utworzenie zielonych centrów rekreacji na każdym osiedlu, terenów rekreacyjnych dla seniorów oraz ścieżek i wydzielonych pasów ruchu dla rowerów i rolkarzy tak, aby z osiedla można było bezpiecznie dojechać do miejskich terenów rekreacyjnych.
− Zainicjowanie programów wsparcia dla osób starszych i samotnych. „Karta seniora” uprawniająca do zniżek na korzystanie z komunikacji, imprez miejskich, wstępów do muzeów itd.
− Organizowanie cyklicznych konsultacji społecznych w sprawach kontrowersyjnych.
− Zmianę regulacji dotyczących odśnieżania ulic w mieście. Obecny system komplikuje nam życie.
− Wsparcie i kooperację z organizacjami pozarządowymi.
Świetni kandydaci , tylko dlaczego nie ma jeszcze kogoś oprócz pana Chmiela z dużej dzielnicy jaką jest Wapienica? Pan Chmiel zajmuje się Teatrem Grodzkim, a kto zajmie się zaniedbaną Wapienicą?
Jak to nie ma nikogo z Wapienicy? A 10 kandydatów z okrgu 2 to mało?