Socjolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1998-2006 radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Współzałożyciel Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego REKORD. Prezes Stowarzyszenia LIPNIK. Najważniejsze zrealizowane projekty: utworzenie Miejskiego Domu Kultury w Lipniku, wybudowanie krytego basenu kąpielowego, kompleksu boisk oraz parkingu dla Szkoły Podstawowej nr 13, budowa boiska piłkarskiego na osiedlu ks. Brzóski.
Najwyższa pora głosować na Pawła Pajora
Współzałożyciel w 1994 roku Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego REKORD. Prezes Stowarzyszenia LIPNIK powstałego w 1997 roku. W latach 1998-2006 radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w latach 2001-2004. W latach 2001 – 2003, był prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego, a w latach 2000 – 2003 przewodniczącym Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13. Od 1997 roku jest redaktorem naczelnym lokalnego pisma ukazującego się pn. ,,Gazeta Lipnicka”. W 1992 r. współorganizator Rady Osiedla Lipnik, której był członkiem Zarządu do 1998 roku.
Najważniejsze zrealizowane projekty: utworzenie w 2002 r. po blisko 30 letniej nieobecności w dzielnicy Lipnik, instytucji Miejskiego Domu Kultury, budowa w 2003r. krytego basenu kąpielowego, kompleksu boisk oraz parkingu dla Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 4. Koordynator projektu którego rezultatem było wydanie w 2002 roku książki pt ,,Zarys dziejów Lipnika”. Dzięki jego staraniu na osiedlu ks. Brzóski powstało boisko piłkarskie oraz utworzona została świetlica środowiskowa. Był inicjatorem programu „Bezpieczna droga do szkoły”, dzięki któremu wybudowano w centrum Lipnika chodniki dla pieszych pozwalające bezpiecznie się im poruszać. Z jego inicjatywy uchwałą Rady Miasta Bielska-Białej, wprowadzono do Statutu Miasta Bielska-Białej poprawkę umożliwiającą rejestrowanie imiennych głosowań dokonywanych podczas Sesji Rady Miejskiej, czyniąc działalność Rady przejrzystą.
W kadencji 2010 -2014 chciałby zrealizować między innymi następujące projekty: Zagospodarowanie obszaru Bulwarów w Straconce, remont i zagospodarowanie Amfiteatru na osiedlu Złote Łany, oraz rewitalizacja amfiteatru i leśniczówki w Lipniku, które pełniłyby funkcję rekreacyjno-wypoczynkową dla mieszkańców tych osiedli. Dokończenie budowy chodnika dla pieszych wzdłuż całej ulicy Polnej. Budowa parkingu oraz Budowa boiska z nawierzchnią syntetycznej przy szkołach w Lipniku. Montaż w okresie zimowym lodowisk na osiedlu Lipnickim, Złote Łany i Bulwarach Straceńskich. Uchwalenie wieloletniego programu inwestycyjnego dla bielska Białej prowadzącego do likwidacja barier architektonicznych dla niepełnosprawnych zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej. Poprawa bezpieczeństwa poprzez wprowadzenie monitoringu w dzielnicach peryferyjnych oraz na osiedlach mieszkaniowych.
Pingback: Kandydaci | Grażyna Staniszewska
Chciałbym wyrazić swoją dezaprobatę pod adresem Komitetu Wyborczego Grażyny Staniszewskiej , Pana Pawła Bajora.
Oczywiste jest , że w/w nie panują nad swoją kampania wyborczą…
Zaśmiecanie skrzynek pocztowych wyborczymi ulotkami „reklamującymi” i to wbrew MOJEMU wyraźnie oznakowanemu życzeniu: ŻADNYCH DRUKÓW BEZADRESOWYCH jest antyreklamą.
Możecie być pewni , że mojego głosu nie otrzymacie i od teraz będę się uważnie przyglądał szczerości deklaracji i świadomości prawnej i ekologicznej „kandydatów”
Z wyrazami niesmaku
Bardzo mi przykro, że mój sztab nie respektował Pańskiego życzenia.
Przepraszam i serdecznie pozdrawiam,
Grażyna Staniszewska